تقديم به تمام پدران جز ....

تــقــدیــم بــه

روح سبـز پـدرانـی کـه

بــا قـــــامــتـــشــان ، اســـتـــواری

و بــا لــبــخـــنــدشـان ، زنــدگــانـی را بـه فـرزنـدانـشـان آمــوخــتــنــد . . .

جمله بالا رو تقدیم می کنم به پدرانی که ، پدر بودن برای فرزندانشون . و تبریک میگم به اینگونه پدران و فرزندان که از وجود هم استفاده مفید می کنند و کردن . حتما می دونید برای من پدر هیچ معنایی نداره وهیچ شخصیت خاصی برام نیست ،اما چون روز پدر نزدیکه دلم می خواد از کسی بنویسم که هیچ وقت احساسش نکردم .

خوشبحال کسانی که درک درستی از معنای پدر دارن ، من که بی نصیب موندم از مهر پدر، فکر نکنید پدرم مرده ، نه هست ، وجود داره اما هیچ وقت وظیفه پدرانه خودش رو انجام نداده .

میگن دختر به پدر وابسته میشه و پسر به مادر ، اما من به مادرم وابسته شدم بر خلاف خیلی از دخترها .

دخترم و از مهر پدرهمیشه محروم . نیاز دارم به مهر پدر، به لبخند پدر ، به نگاه پر از محبت پدر ، اما هیچ وقت به این نیاز نرسیدم و میدونم نمی رسم . حسرت داشتن پدری خوب تو دلم پوسیده و مرده .

کاش پدری می داشتم که می تونستم با افتخار به همه نشونش بدم وبگم این پدر منه .

کاش پدری می داشتم که دستمو توی دستش بگیره و گرمای دستش رو با تمام وجود حس کنم .

کاش پدری می داشتم که روز پدر به فکر اون هم می بودم وتشکر می کردم از زحماتش و با بوسه ای به دستای پر از مهرش بهش می گفتم چــقــدر دوســتــش دارم .

کاش میشد بگم پدرمن لنگه نداره تو دنیا ، تک و هیچ کس مثل اون نیست ، و من تنها از وجودش زجر میکشم وباعث عذابه منه ، اما می دونم پدری که وظایف پدرانه خودش رو انجام نمیده زیاده ومن تنها نیستم .

زحمت میکشه ،نه برای من وبقیه افراد خانواده برای خودش وبرای مردم زحمت میکشه ،شاید بگید این که بد نیست پدری داری که به فکر مردمه ، بد نیست خوبه اما کاش همون قدر که به مردم اهمیت میده ما هم براش مهم بودیم .

من می دونم ثمره یک عشق نیستم . چرا باید تشکر کنم از پدری که باعث شده من وارد این دنیای پر از نامردی بشم .

من که می دونم وجود من باعث صبر مادرم شده و این زندگی رو تحمل کرده ، چرا خوشحال باشم که باعث شده 9 ماه رو توی مکانی مقدس و پاک زندگی کنم و چشم به این دنیا باز کنم .

من که می دونم پدرم ، پدری نکرده ، چرا از اون بنویسم . وقتی برام مهم نیست .وقتی آرزوی نبودش رو دارم تا بودنش .

خیلی ها به من میگن این طوری شکایت نکن از همه،خدا قهرش میاد . می دونم اما خدا هم می دونه و مطمئنم تنهام نمی ذاره و نذاشته تا حالا ،اگه تنهام میذاشت مطمئنا تا حالا حتما خودکشی کرده بودم ، اگه تنهام می ذاشت مطمئنم تا حالا صبر نمی کردم وتحملش نمی کردم .حالا دیگه مطمئنم خدا هر آزمونی که می گیره صبرش رو هم میده . من صبر کردم فقط به خاطر مادری که دوستش دارم وبرام همه چیزه ، مادرم تمام وجود منه ، تمام زندگیه منه .

شاید باور نکنید اما من عشق رو از مادری یاد گرفتم که خودش هیچ وقت برای پدرم الهه عشق نبوده.شاید بگید مادرت نمی تونه بهت یاد بده ، اما از نظر من تونسته خیلی خوب عشق خودش رو نثار من کنه و به من یاد بده عشق یعنی چی .به من یاد داده همه رو دوست داشته باشم وبه همه به یک اندازه ارزش وبها بدم ، حتی همیشه به من در مورد پدرم هم سفارش می کنه ، که احترامشو نگه دارم ، این کار رو تا حالا انجام دادم ، اما هر وقت بی حرمتی و بی احترامی اون رو به مادرم یا هر کس دیگه ای دیدم ، همون رفتار رو با خودش کردم ، متاسفانه هر وقت با احترام باهاش حرف زدم ، بی احترامیش رو دیدم و مجبور به عکس العمل مشابه خودش شدم و وقتی از رفتارم انتقاد کرده ، گفتم که از خودش یاد گرفتم ...

من عشق رو تو نگاه ولبخند مادری یاد گرفتم که کم نظیره ، برای من بی نظیره . من از صبر واستواری و استقامت یک مادر زندگی رو یاد گرفتم ودارم یاد می گیرم .

اگه بتونم توی زندگیم ، صبور ومقاوم باشم و معلم عشق به عزیزترین افراد زندگیم باشم این رو مدیون مادرم هستم ولی خوب می دونم از نظر مردم به حساب پدری نوشته میشه که هیچی نبوده وهیچ کاری برام نکرده . مجبورم به خودم مدام بگم عقل مردم به چشمشونه . هر چی می بینند باور می کنند .

وقتی جایی میرم ومردم به من میگن خوبی هات به پدرت رفته ، یا میگن از همچین پدر خوبی ، باید دختر خوبی هم به ثمر بیاد،نمی دونید چقدر ناراحت میشم ، آخه چرا مردم باید سهم مادرم رو به حساب اون بذارن .

این نهایت بی انصافیه . من اگه خوبی از نظر دیگران دارم ، این خوبی رو مدیون مادری هستم که به من درس زندگی داد با وجود اینکه خودش هیچ وقت زندگی نکرد .دلم می خواد بیشتر بگم ولی اشکهام دیگه اجازه دیدن صفحه رو نمیدن .

شرمنده از همتون ، انتظار زیادی ندارم فقط می خوام از پدر برام نگید ونصیحت نکنید من رو . چون شما تو زندگیه من نبودید و نیستید . از این جور فکرها هم نکنید که من از مردها بدم می یاد ...من عاشق مردهایی هستم که مردانگیشون به من ثابت شده ... پس مرد باشید نه نامرد .

. . . گر همسفر عشق شدی ، مرد سفر باش . . .

این جمله فقط برای آقایون صدق نمی کنه . این جمله برای هر دو طرف مناسبه وگفته میشه .ولی نامردی مردها رو بیشتر دیدم .

02.gif  02.gif

سالهاست به دنبال دستای گرم تو می گردم ....اما هميشه دريغ کردی

/ 0 نظر / 38 بازدید